Aktualności

Opłatek Bankowców 2020

oplatek2020rsl?Bracia, patrzcie jeno,
jak niebo goreje,
Znać, że coś dziwnego
w Betlejem się dzieje.
Rzućmy budy, warty, stada,
Niechaj nimi Pan Bóg włada,
A my do Betlejem,
a my do Betlejem,
do Betlejem."



DUSZPASTERSTWO BANKOWCÓW DIECEZJI RZESZOWSKIEJ ?Mateusz"
serdecznie zaprasza
na
?OPŁATEK" BANKOWCÓW,
który odbędzie się 14 stycznia 2020 r. (wtorek) o godzinie 16:00.

Czytaj więcej...

Bankowcy z różańcem

W tygodniku "Niedziela" nr 45 z 10 XI 2019, w części edycji "Niedzieli Rzeszowskiej" (str. III) ukazała się wzmianka poświęcona naszej modlitwie różancowej.
bankowcyzrozancem

Różaniec i Msza św. za zmarłych bankowców 2019

zmarliDuszpasterstwo Bankowców Diecezji Rzeszowskiej
serdecznie zaprasza
na
modlitwę różańcową 
oraz
Mszę św.
za śp. zmarłych bankowców
do kościoła św. Krzyża w Rzeszowie
w dniu 19.11.2019 r.(wtorek) o godz. 17:30.


Prosimy o przesłanie informacji o imionach i nazwiskach zmarłych bankowców, za których będziemy się modlić poprzez wypominki. (adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. )

Prosimy o modlitwę za zmarłych bankowców:wypominki

Pielgrzymka do Lublina 2019

lublin201926.10.2019 r. bankowcy z Rzeszowa na czele z ks. Januszem Sądelem wyruszyli na pielgrzymkę do Lublina. Wcześnie rano (ok. godz. 6:30) autokar z pielgrzymami wyjechał sprzed Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Po ok. 3 godzinach jazdy znaleźliśmy się przed wzgórzem zamkowym w Lublinie, gdzie powitaliśmy naszego przewodnika, P. Łukasza. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wspięcia się na wzgórze, chociaż widok zamku z XIX nie zachęcał do wysiłku. W XIX i XX w. było tu więzienie i miejsce masowych egzekucji. Po wejściu na dziedziniec zobaczyliśmy wieżę z XIII w. mającą charakter budowli obronno-mieszkalnej w stylu romańskim oraz średniowieczną Kaplicę Trójcy Świętej. Niestety z powodu prac remontowych mogliśmy zobaczyć ją jedynie z zewnątrz. Dalej przeszliśmy przez Bramę Grodzką, której obecny wygląd z 1785 roku nadał architekt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Znalazłszy się na ul. Grodzkiej zobaczyliśmy obok grożących zawaleniem kamienic, te odremontowane. W jednej z kamienic mieszkał na stancji Józef Ignacy Kraszewski.

Czytaj więcej...

Podkategorie